| Available Finishes |
|---|
| Pine |
| Available Sizes |
|---|
| 225 x 80 x 56mm |
The Low Profile Pine Over Easing 32mm Groove is perfect for winder, half landing, double winder, 2 quarter winder and 2 quarter landing staircases, usually used to connect a rake handrail with a level handrail, also available in 41mm
| Additional Info: | |
|---|---|
| Product Code | LOE1332P |
| Product Type | Low Profile Over Easing |
| Material | Pine |
| Length | 225mm |
| Width | 80mm |
| Thickness | 56mm |
| Internal or External Use | Fira tested details available on request |
| Compatible with the following ranges | Benchmark |